Granitas

Kas yra ganitas?

Granitas yra viena iš kiečiausių ir stipriausių uolienų, susidariusių iš vulkaninės kilmės  uolienų nuosėdų. Nuo senų senovės granitas yra naudojamas kaip nepakeičiama statybinė ir apdailos medžiaga. Interjere ir išorėje granitas naudojamas grindims kloti, sienų dekoravimui tiek patalpose, tiek lauke. Granitas naudojamas laiptų, laiptų dekoravimui balustratais, turėklais ir grindjuostėms gaminti.

Granitas pasižymi tvirtumu

Granitas dėl savo tvirtumo ir atsparumo aplinkos poveikiui naudojamas gaminant  vonios stalviršius, virtuvės stalviršius.  Iš granito pagaminti stalvirišiai yra ypatingai  atsparūs pjovimo įrankiams, įbrėžimams. Granitas nebijo aukštos temperatūros poveikio, pavyzdžiui, ką tik iš kaitlentės išimtos keptuvės dugnui.

Granitas atsparus aplinkus poveikiui

Granito atsparumas šalčiui leidžia iš jo pagamintas palanges  montuoti tiek pastato viduje, tiek išorėje, nes granitas turi mažą vandens absorbciją ir aukštą atsparumą šalčiui. Šios granito savybės taip pat leidžia saugiai gaminti granito gatvių baldus, fontanus, kolonas, gėlių vazonus, gatvių bortus, kapinių tvoreles, platformas ir takus iš granito klotuvų.

Židinių apdaila iš granito

Granitinė židinių apdaila turi savybę išsaugoti židinio sukuriamą šilumą ir ilgą laiką šildyti kambarį. Granitas dažnai naudojamas kaip medžiaga tvoroms, pamatams, atraminėms sienoms statyti, taip pat apdailai - apdailai su kitu granitu dėl savo nepaprasto tvirtumo. Granitas yra labai paklausus gaminant paminklus, granito dangas kapinėse ir skulptūras.